Piła akumulatorowa

Piła łańcuchowa do drzewa to urządzenie, jakie można zastosować do wielu rozmaitych działań. Pilarka jest wprost niezbędna w większości gospodarstw domowych. To narzędzie, jakie jest w stanie skrócić mnóstwo prac, tychże bardziej dokładnych oraz skomplikowanych. Natomiast, by było to dopuszczalne, istotne jest dopasowanie jej do własnych potrzeb, zdolności oraz technologii. Jaką piłę do drzewa dobrać? Co jest lepsze elektryczna piła łańcuchowa, lub piła łańcuchowa spalinowa? Czy doskonale sprawdzi się piła akumulatorowa?

Piła akumulatorowa

Do robót w ogrodzie i z drzewem czy w gospodarstwie rolnym niezwykle pomocna jest pilarka łańcuchowa. Zapewnia natychmiastowe cięcie belek i pielęgnację drzewek owocowych oraz dekoracyjnych. Odpowiednim doborem jest piła akumulatorowa ze względu na swobodę pracy i odpowiednią efektywność. We współzależności od potrzeb oraz napięcia wspierającego możesz zadecydować się na kompaktowy model do skracania gałęzi czy lepszy do robót z drzewem opałowym. Prosta eksploatacja oraz obsługa i mała waga powodują, iż to dobry dobór również dla arborystów.

Olej do piły akumulatorowej: do czego jest niezbędny?

Niezależnie od typu silnika każda spośród pilarek potrzebuje smarowania łańcucha, dzięki temu może działać. Nie można wykorzystywać piły łańcuchowej bez oleju. Tworzy on cienką, jednak niezwykle wytrzymałą powłokę osłonową na przestrzeni łańcucha. Gwarantuje niezawodną pracę ogniw oraz w rezultacie całego narzędzia. Nieodpowiednie smarowanie zagraża zakleszczeniem czy zacięciem łańcucha, natomiast choćby jego zerwaniem oraz trwałym zniszczeniem. Dobry olej do smarowania łańcucha należy wlać do specjalistycznego zbiornika oraz utrzymywać jego poziom.