Najpopularniejsze trendy w zakresie posadzek żywicznych i mikrocementu

Posadzki żywiczne i mikrocementowe są coraz bardziej popularne wśród osób, które marzą o efektownym i oryginalnym wykończeniu swojego wnętrza. W tym artykule przedstawiamy najciekawsze trendy, które rządzą na rynku materiałów wykończeniowych.

Minimalistyczne posadzki mikrocementowe

Konieczność prostych i funkcjonalnych rozwiązań w trendzie „less is more” wymaga od architektów i designerów stworzenia minimalistycznych projektów. W przypadku posadzek mikrocementowych najważniejsze są: solidność materiału, wytrzymałość na ścieranie i łatwość utrzymania czystości. Kolorystyka może być różnorodna, ale najmodniejsze są jasne i pastelowe odcienie.

Posadzki mikrocementowe łączą się z nowoczesnym designem mebli, minimalistycznymi formami i oszczędną dekoracją ścian. Ich główną zaletą jest płytki montaż, który umożliwia szybkie i nieinwazyjne zastosowanie na dowolnej powierzchni, a także łatwość utrzymania w czystości, co czyni je idealnymi dla alergików.

Posadzki żywiczne z efektem 3D

Posadzki żywiczne są nie tylko praktycznym uniwersalnym rozwiązaniem, ale także doskonałym sposobem na wzbogacenie wnętrza o artystyczne elementy. Nowe trendy skupiają się na ukierunkowaniu w kierunku posadzek żywicznych z efektem 3D. Są one nie tylko ciekawe estetycznie, ale także przepełnione trójwymiarowym wzornictwem.

Dzięki specjalnie dobranym żywicom i dodatkom, oprócz spektakularnej trójwymiarowej formy, posadzki te mogą pochwalić się dodatkowymi właściwościami, takimi jak nieprzepuszczalność, antypoślizgowość, wysoką odporność na ścieranie i działanie chemikaliów. Ciekawe wzornictwo z pewnością będzie odgrywać w kolejnych latach istotną rolę w aranżacjach wnętrz. https://www.jakposadzki.pl/

Zielone mikrocementowe posadzki

Najnowszym trendem w zakresie posadzek mikrocementowych są te o zielonym zabarwieniu. Zielony kolor kojarzy się z naturą i stanowi nie tylko doskonała dekorację dla domowej dżungli, ale także odprężającą barwę dla miejskich mieszkań. Odcień ten poprawia nastrój, ale przede wszystkim wpływa kojąco na układ nerwowy, co wpisuje się w ideologię holistycznej architektury.

Posadzki mikrocementowe z zielonym odcieniem, to stylowy, ekologiczny i wyjątkowy detal, który możemy wkomponować w aranżację całego mieszkania, ale także jedynie w wybranych pomieszczeniach np. salonie, jadalni lub kuchni. Dzięki zastosowaniu specjalnych pigmentów, odcień zielony może przybierać różne odcienie – od jasnego, soczystego po ciemniejszy, głęboki kolor lasu.